Тренінг для вчителів початкових класів

25 жовтня 2018 року на базі УСЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання Школи вчителя НУШ у формі тренінгу на тему «Гейміфікація — використання ігрових елементів як системи мотивування до навчального процесу». На зустрічі були присутні 68 учасників, учителі початкових класів шкіл міста Ужгорода. Засідання розпочала заступник директора з навчально-виховної роботи Урста О.С., яка назвала тему і мету, познайомила з планом заходу. Вона наголосила на актуальності теми в сучасному навчальному процесі.

      Зустріч складалася з теоретичної частини, яку презентувала учитель початкових класів Юрикова В.О., яка ознайомила присутніх  з поняттям гейміфікація, з її основним змістом, а саме — продемонструвати дитині, на все що вона здатна. Вона розповіла про переваги методу, про дидактичні й методичні принципи ігрової діяльності — доступність, новизну, врахування індивідуальних і вікових особливостей учнів тощо. Розкрила методичні завдання навчальної гри, її умови та цілі, основні з яких дидактичні, розвиваючі й виховні.

      Практична частина складалася з групових тренінгових вправ. Учасники об‘єдналися в групи, кожній з яких дали різні ігрові засоби, а учасники повинні були змоделювати ігрову ситуацію, тобто в ігровій формі допомогти учням засвоїти матеріал з різних предметів. У ході розв’язання практичних завдань вчителі початкових класів УСЗОШ І-ІІІ ст. №2  Лялик О.О., Бабич О.М. Сангов Х.Г.  розповіли про застосування різноманітних ігрових засобів і роздали їх учасникам для виконання практичного завдання.

       Методист управління освіти Ужгородської міської ради Юрик О.М. розповіла про такий різновид ігор як комп’ютерні. Пояснила і продемонструвала яким чином вчитель, скориставшись відповідними інтернет-платформами, а також електронними засобами може підготувати навчальний матеріал в ігровій формі.  Як на уроці з учнями в навчальних цілях використати планшет, смартфон, комп’ютер. Провела практичне завдання з учасниками заходу за допомогою ресурсу Quizlet.

       У кінці зустрічі, присутні мали можливість висловити свою думку  щодо переваг і недоліків застосування гри у навчальному процесі, про які, підсумовуючи, більш детально розповіла методист Юрик О.М.

        Метою даного заходу було через практичну діяльність показати вчителям початкових класів методи і прийоми ігрового навчання, дати їм практичні поради.